Vizyoner Genç

Vi­zyoner Genç, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından, üniversite öğrencilerinin donanımlı, yerli ve milli üretim şuuruna sahip olmalarını sağlamak ve kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak amacıyla 2018 yılında başlatılmış bir programdır.

Savunma Sanayii Akademi bünyesinde eğitimler vererek üniversite gençlerimizin kariyer yolculuklarında olduğu kadar, eğitim yolculuklarında da yanlarında olarak destek olmaktadır.

Önceliğimiz, Türk Savunma Sanayii olmak üzere tüm alanlarda sürekli olarak nitelikli genç insan kaynağı sağlamaktır. Vizyoner Genç, yerli ve milli çalışmalara destek olmakta, milli başarıları artırmakta ve Türkiye’nin daha aydınlık günlerine ulaşması için çalışmalar yapmak isteyen gençler ile firmaları buluşturmaktadır.

V­izyoner Genç Programı’nın dijital portalı olan vizyonergenc.com Türk Savunma Sanayi­i­’mi­zi­n gençlere açılan bi­r yüzü olarak hi­zmet vermektedi­r. Platformun temel amacı Savunma Sanayii’nde çalışmak veya staj yapmak isteyen gençleri savunma sanayiine değer katan firmalarımız ile hızlı ve kolay bir şekilde buluşturmaktır.

Vizyoner Genç tarafından sunulmakta olan hizmet tamamen gönüllülük esasına dayanmakta olup, Savunma Sanayii Akademi’nin başlatmış olduğu bir sosyal sorumluluk projesidir. Vizyoner Genç faaliyetlerine üyelerinden ve sitede kaydı bulunan firmalardan hiçbir ücret talep etmeden devam etmektedir.

>